Czech Czech English English French French German German Polish Polish Slovak Slovak
Przejdź do treści

Nasza historia ...

Jesteśmy Polską rodzinną firmą o wieloletnim doświadczeniu w branży medycznej, stomatologicznej jak i beauty. Pierwsze kroki postawiliśmy już w 2008 roku jako platforma w zakresie szkoleń medycznych oraz szkoleń z zakresu higieny i de. Swoje doświadczenie, oraz zdobytą wiedzę postanowiliśmy zmaterializować tworząc markę Saiko-Med w 2018 roku. Wprowadziliśmy do sprzedaży najwyższej jakości preparaty do dezynfekcji oraz profesjonalne środki utrzymania czystości. Swoje produkty dostarczamy zarówno w Polsce jak i za granicą do sektora medycznego, przemysłowego jak i klienta indywidualnego. W 2020 roku nasza praca jak i produkty zostały docenione i wyróżnione nagrodami Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2020 jak i Influencer’s Top 2020.

Dezynfekcja Saiko-Med powstała z myślą o Tobie i Twoich potrzebach. Naszą linię cechuje skuteczność działania oraz szerokie spectrum ja:  bakterie, wirusy, grzyby potwierdzone badaniami w certyfikowanych laboratoriach. Nasze preparaty są bezpieczne i skuteczne a do tego nie zawierają aldehydów i fenoli. Zadbaliśmy o to, aby zoptymalizować skład chemiczny naszych produktów, które zapewnią Tobie : bezpieczeństwo, szybkość i skuteczność działania, a także by w jak najmniejszym stopniu ingerowały w przyrodę. Zadbaliśmy również o  najlepsze możliwe walory zapachowe tak by produkty w jak najmniejszym stopniu oddawały nieprzyjemną woń. 

Produkty Saiko-Med mogą być używane w gabinetach stomatologicznych, gabinetach medycznych, klinikach beauty, salonach fryzjerskich, salonach kosmetycznych jak również w szkołach, przedszkolach w gastronomii oraz w Twoim domu. Motywacją do opracowania naszej linii produktowej były uwagi oraz sugestie jakie zostały skierowane do nas przez: lekarzy, asystentki, kosmetyczki, fryzjerów oraz personel medyczny. Dzięki Państwa sugestiom powstały właśnie tak wyglądające i skutecznie działające produkty Saiko-Med. Obecnie trwają prace nad nowymi produktami przy konsultacji lekarzy i wykładowców min. z największego w Europie Uniwersytetu Rzymskiego „La Sapienza”. Produkty Saiko są przygotowywane i produkowane dla nas zarówno w kraju jak i za granicą tak, aby osiągnąć jak najlepszą jakość. 

Korzystamy z wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością dla wyrobów medycznych oraz a nasz wytwórca posiada certyfikat zgodnie z normą EN ISO 13485 w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji produktów dezynfekcyjnych przeznaczonych do inwazyjnych i nieinwazyjnych wyrobów medycznych. EN ISO 13485 jest międzynarodową normą definiującą wymagania w zakresie systemów zarządzania jakością, których spełnienie jest decydującym czynnikiem budującym zaufanie klientów w sektorze medycznym. Dzięki stałemu monitorowaniu wszystkich kluczowych procesów – gwarantujemy najwyższe standardy. Środki czystości i produkty biobójcze oferowane przez naszą firmę są wytwarzane w tych samych standardach jakości, co dezynfekcyjne wyroby medyczne.

Nasze wyroby medyczne są oznakowane znakiem CE, który poza certyfikatem wydanym przez akredytowaną jednostkę certyfikującą TUV Nord potwierdza zgodność z dyrektywą 93/42/EEC dla wyrobów medycznych (ang. Medical Device Directive). 

Spełnienie wymagań tej dyrektywy oznacza, że wyrób medyczny jest projektowany, rozwijany i monitorowany na każdym etapie cyklu życia wyrobu według najnowszych zharmonizowanych norm. W tym celu współpracujemy wyłącznie z akredytowanymi laboratoriami, badającymi skuteczność mikrobiologiczną w oparciu i aktualnie obowiązujące normy.

Żyj zdrowo i bezpiecznie